Yalın Yönetim Sistemi Danışmanlığı
   
 
 

Yalın olmak, Toyota´nın kullandığı araçların aynısını taklit etmek değildir. Yalınlık, kuruluşunuz için doğru olan ilkeleri geliştirmek ve gerek müşterilere ve gerekse topluma değer katmayı sürdürecek bir yüksek performansa  ulaşmak için, bunları şevkle uygulamaya koymaktır. Bu elbette rekabetçilik ve yüksek karlılık düzeyi demektir. Toyota ilkeleri önemli bir başlangıç noktasıdır. Toyota bu ilkelerini sadece üretim için değil aynı zamanda tasarım, satış gibi süreçlerde de kullanmaktadır.

Yukarıdaki ilkelerin tamamı yerine bir kısmını izlemek performans eğrilerinde sürdürülebilirlik taşımayan kısa vadeli sıçramalara neden olur. Tamamını benimseyen ve uygulayanlar ise sürdürülebilir bir rekabet üstünlüğüne ulaşacaktır. Bu ise sadece Yalın´ı  stratejiniz yani yaptığınız her şeyin temel çekirdeği olması gerektiğini anlarsanız olabilir. Yalın bir imalat konusu değildir. Yalın yaptığınız her şeyi kapsayan bir stratejik yaklaşımdır. Bu nedenle  en üst seviyede liderlik yaparak ve çalışanların dönüşümü ile bağlantısını anlarsanız başarılı olunur. 

 

Liderin anlaması ve bağlı kalması gereken üç yönetim ilkesi vardır. 

1. Strateji yalındır

2. Yukarıdan önderlik yapın

3. İnsanları dönüştürün

 

Ben Akademi ile gerçekleştirdiğiniz yalın yolculuğunuzda, Yalın Yönetimin temelleri üzerine  sizin şirket kültürünüz, vizyon, misyon ve değerleriniz ışığında, sürdürülebilir başarı hedeflenir. Yalın Yönetim Sistemi Değerlendirmesi yapıldıktan sonra  hedefler ve yol haritası belirlenir. Toyota"nın geliştirdiği gibi insan ve sürekli gelişim odaklı bir firma dönüşümü, liderlik ve çalışanların bağlılık ve adanmışlıklarını sağlamakla mümkündür.

 

Liderlik Zirvesi
 

Etkili Bireysel Verimlilik
Etkili Bireysel Liderlik
Etkili Motivasyonel Liderlik
Etkili Stratejik Liderlik
Etkili Satış Stratejileri
Etkili İletişim
Takım Dinamikleri

Danışmanlık
 

Yalın Yönetim Sistemi Danışmanlığı

Koçluk
 

Yönetici Koçluğu
Takım Koçluğu
Koçluğun Sanatı ve Bilimi Sertifika Programı
NLP Değişim ve Uygulama Atölyesi

Değerlendirmeler
 

LMI Organizasyon İhtiyaç Analizi
Birkman Davranış Analizi
 
Anasayfa   |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Etkinlik Takvimi  |  Bize Ulaşın  |  Biz Sizi Arayalım!
Copyright © 2024 Ben Akademi. Tüm hakları saklıdır.