NLP Değişim ve Uygulama Atölyesi
   
 
 

NLP Nedir?

Yeni gelişen teknoloji ve bilimin ışığında insan beynini ve insanı inceler. Beynimizi çocukluğumuzdan başlayarak nasıl programladığımızı, dış dünyayı nasıl algıladığımızı, nasıl iletişim kurduğumuzu ve tüm bunları nasıl değiştirebileceğimizi inceleyen alandır. NLP, bir davranış biçimidir, bir yöntemdir, bir teknolojidir.

Mükemmelliğin bilim ve sanatıdır. İnsan mükemmelliğini inceler. Kişisel olarak zenginleşmeyi, kişiler arasında ve iş yaşamında gerçek iletişimi kurabilmeyi sağlar. Davranış değişikliği yapabilmeyi, sorunları yaratan nedenleri fark ederek kalıcı çözümler üretmeyi sağlar.

Neuro- Nörolojimiz, sinir sistemimiz ve beş temel duyumuz ile bilgiyi alışımızı, sinir sistemimizde aldığımız bu verileri kullanılabilir bilgiye dönüştürme sürecini kapsar.

Linguistic- Dili, sözel ve sözel olmayan dili kendimizle ve diğer insanlarla iletişimde nasıl kullandığımızı, beş temel duyu ile dış dünyadan aldığımız verileri iletişim sürecinde kelime ve kavramlara nasıl dönüştürdüğümüzü inceler. Kelimelerin sihirli gücünü anlatır.

Programing- Tıpkı bir bilgisayarı istediğimiz biçimde programlayabileceğimiz gibi beş duyumuzu kullanarak istediğimiz davranışlarımızı değiştirmek, yok etmek veya yenilerini kazanmak üzere kendimizi de programlayabileceğimizi anlatır.

Değişim ve Uygulama Atölyesi (NLP Practitioner Eğitimi)


NLP Konusunda bilgi ve deneyime sahip olmak, kendini tanımak ve iletişimlerini güçlendirmek isteyenlere yönelik 7 tam günlük bir eğitimdir.Beyninizin -çocukluktan başlayarak- nasıl programladığınız, dış dünyayı nasıl algıladığınız, nasıl iletişim kurduğunuz ve tüm bunları nasıl değiştirebileceğiniz konularında ağırlıklı uygulama ve grup çalışmaları ile bilgi ve deneyim kazandıran bir programdır.

Değişim ve Uygulama Atölyesi(NLP Practitioner Eğitimi)'ni tamamladıktan sonra merkezi Kanada'da bulunan Erickson Coaching International onaylı ve uluslararası geçerliliği olan ICF(Uluslararası Koçluk Federasyonu) akrediteli " NLP Practitioner" sertifikasını almaya hak kazanabilirsiniz.

Eğitim Erickson International  Türkiye temsilcisi ve Denge Merkezi'nin kurucusu Dr. Zerrin Başer tarafından verilmektedir.

NLP Değişim ve Uygulama Atölyesine Kimler Katılabilir?

Kendini tanımak isteyenler, bireysel gelişim ve farkındalığın peşinde olanlar,

Sorunların, iletişim kazalarının ve farklı yaklaşımların nedenlerini ve nasıl çözebileceğini fark etme ve değişimi yakalama arzusunda olanlar,

Yaşam yoluculuğunda direksiyonun başına geçerek, bireysel ve iş yaşamını farkındalıkla, daha etkili ve verimli yaşamak isteyenler,

Yaşama farklı pencereden bakıp olanı olduğu gibi görmeyi isteyenler katılabilir.

NLP Değişim ve Uygulama Atölyesi Nedir?

NLP teorisi ve uygulamaları ile insanın beyninin çalışma programlarını detayları ile öğrenmesini, kullandığı programlarını tanımasını ve kendini yeniden programlamak üzere gerekli araç ve gereçle donatmasını sağlayan bir eğitim programıdır.

Ağırlıklı uygulama ve grup çalışmaları ile deneyim arttırmaya yönelik bir süreçtir.

Değişim ve Uygulama Atölyesinde neler kazanırsınız?

Beyninizin -çocukluktan başlayarak- nasıl programladığınız , dış dünyayı nasıl algıladığınız, nasıl iletişim kurduğunuz ve tüm bunları nasıl değiştirebileceğiniz konularında bilgi ve deneyim kazanırsınız.

Zamanı kavrama biçiminizi ve yaşamınıza olan etkisini görebilirsiniz.

Bireyin sahip olduğunuz mükemmel kaynaklara istediğiniz zaman ulaşmanızı sağlayabilir, bunun için kestirme yollar oluşturabilirsiniz.

Alışkanlıklarınızı değiştirilebilirsiniz.

Yaratıcılık, üretkenlik ve motivasyonu arttırmanın yollarını öğrenebilirsiniz.

Etki alanının genişlemesi ile bireysel ve kurumsal gelişim sağlayabilirsiniz.

Beyninizin kullanma kılavuzunu oluşturmaya başlarsınız.

Olabileceğinizin en iyisini daha sık olabilme becerisini kazanabilirsiniz.

NLP teknik ve uygulamaları ile bireyler arası iletişimin oluşması / güçlenmesi sağlanır.

İstenilen yeni davranışlar geliştirilebilir.

Liderlik Zirvesi
 

Etkili Bireysel Verimlilik
Etkili Bireysel Liderlik
Etkili Motivasyonel Liderlik
Etkili Stratejik Liderlik
Etkili Satış Stratejileri
Etkili İletişim
Takım Dinamikleri

Danışmanlık
 

Yalın Yönetim Sistemi Danışmanlığı

Koçluk
 

Yönetici Koçluğu
Takım Koçluğu
Koçluğun Sanatı ve Bilimi Sertifika Programı
NLP Değişim ve Uygulama Atölyesi

Değerlendirmeler
 

LMI Organizasyon İhtiyaç Analizi
Birkman Davranış Analizi
 
Anasayfa   |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Etkinlik Takvimi  |  Bize Ulaşın  |  Biz Sizi Arayalım!
Copyright © 2024 Ben Akademi. Tüm hakları saklıdır.