Etkili Bireysel Verimlilik
   
 
 

LMI ın kurucusu Paul Meyer tarafından  geliştirilen ve  1966 yılından itibaren 68 ülkede 2,5 milyonu aşkın kişiye uygulanan liderlik gelişimi programları,  bireysel ve kurumlardan yönetici ve yönetici adaylarının katılımı ile  “Liderlik Zirvesi”  olarak gerçekleştiriliyor.En fazla 8 kişilik gruplarla zevkli ve verimli bir paylaşım ortamı içinde,  bireysel ve iş ile ilgili hedeflerin ölçülebilir sonuçlar ile  gerçekleştirilmesine hizmet eden bir programdır. Yoğun kişilere yönelik tasarlanan LMI konsepti ,  günde 30 dk ayırarak, en etkili öğrenme metotlarını kullanarak  ve  uygulayarak  öğrenmeyi sağlar. Haftada 3 saat LMI koçu ile  atölye çalışmaları yapılarak öğrenilen bilgilerin uygulamalarla pekiştirilmesi sağlanır.

LMI programları, bireylerin potansiyellerinin daha büyük bir kısmını nasıl kullanabileceğini ve hayatta daha fazlasını nasıl elde edebileceklerini gösteren hedef belirleme ve hedefe ulaşma programlarıdır.

Verimlilik başarının anahtarı ve insan doğasının temel bir parçasıdır.LMI Etkili Bireysel Verimlilik programı katılımcılara aşağıdaki konularda  yardımcı olur.

Yaklaşımları değerlendirmek ve davranışlarda verimli değişiklikler yapmak

Öncelikleri kontrol ederek verimliliği arttırmak

Bir öğrenme ortamında kendini geliştirmek

Takım oyuncusu haline gelmek

Hedefler belirlemek ve sonuçlara ulaşmak

Kesintilerle başa çıkmak

Zaman yönetimi ile hedeflerin gerçekleştirilmesi

İletişim yolu ile verimliliği arttırmak

Takıma yetki vermek

Takımın verimliliğini arttırmakYorumlar
 


Operasyon Md. Yardımcısı / Otomotiv Sektörü

Dünyada karşılaştığınız ve katıldığınız bir çok eğitim programı var. Bunların hepsi size bir değer katacağını iddia eder. Ancak ben size şimdi farklı bir eğitim ve farklı bir koçluk eğitimini ileteceğim. 

Funda Şenyıldız, uzun süre çok uluslu kurumsal firmaların üst düzey yöneticiliğini yaptıktan sonra tüm sahip olduğu yöneticilik becerilerini, deneyimlerini paylaşan bir kişi. Kendisi gibi fark yaratan ve hayatınızdaki davranışlarınızı değiştirebilecek LMI programı ile eğitimlerini veriyor. Eğitime kendi enerjisini de katarak iş ve sosyal hayatınızda tahmin bile edemeyeceğiniz ritüellere sahip olmanızı sağlıyor. Program direkt olarak alışkanlık haline gelmiş olan ve törpülenmesi gereken davranışlarınızı bile değiştirecek güçte. Her bölümün başında belirlediğiniz hedeflere ulaşmanızı sorgulayan son sayfalar, programın ne kadar izlenebilir ve size ne kadar değer verdiğinin bir göstergesi. 

Sonuç itibariyle, hayatınızda bazı şeyleri gerçekten değiştirmeye hazır iseniz, muhteşem zaman yönetimi taktikleri ile kısa sürede ne kadar çok şey başarabileceğinizi görmek isterseniz LMI ve Funda Şenyıldız’ın koçluk yaklaşımını size de tavsiye ederim. 


Sedat Sünnetçioğlu- Firma Sahibi ATM Ltd.Şti./Akaryakıt Sektörü

Yönetim kademesi olarak LMI Etkili Bireysel Verimlilik Programını uygulayarak şirket içindeki standart disiplinlerin geliştirilmesi ve verimliliğin arttırılmasını sağlayacak somut adımlar atarak programın devam ettiği 12 hafta boyunca  iş sonuçları, iletişim ve motivasyon üzerindeki etkilerini gözlemledik. Yöneticilerimin Liderlik becerilerinin gelişmesine katkı sağladı.

 


Fabrika Müdürü/ Tekstil Sektörü

Ben Akademi’den aldığım  LMI’ın  ETKİLİ BİREYSEL VERİMLİLİK programı ile ilk olarak hedeflerimi belirleyip, bunlara yönelik planlama yaparak ve  eylemlerimi gerçekleştirmeyi nasıl başarabileceğimi öğrendim ve uyguladım. Bireysel verimliliğim için planlamanın ne kadar önemli olduğunu gördüm ve zamanı doğru yönetmeye katkısının ne kadar fazla olduğunu  keşfettiğimi söyleyebilirim. Bu program ile geliştirdiğim bir diğer yönümün, takvim ajanda kullanımımın hayatıma getirdiği kolaylıkları ve karışıklıkları önlemesi  olduğunu net bir şekilde vurgulamak isterim. Çok çalışmak değil, akılcı çalışmak önemlidir. Bunun yolu ise öncelikle planlama ve öncelikleri oluşturarak idare etmekten geçer.İşte öğrendiğim ve çıkardığım ders. Teşekkürler... 


Zekeriya Yapıcı- Yönetici ATM Ltd.Şti./Akaryakıt Sektörü

ünlük işlerimize düzen ve standart getirmemi, önceden çekindiğim yetki devirlerini yaparak kendime uzun dönemli çalışmalar için ihtiyaç duyduğum blok zamanları oluşturabildim. Bu blok zamanlar ise işi ve çalışanlarımı geliştirmem için imkan sağladı.

Bu program sayesinde,  basklarken imkansız gibi görünen konulardaki ilerlememiz,  program sonlarına gelindiğinde, tahmin edemeyeceğimiz kadar fazla idi. Farkı bir bakış ve analiz acısı yakalamanızı sağlayor.

Bu programı tüm yönetiiçilere tavsiye ederim.Hanifi Yazar- Yönetici ATM Ltd.Şti./Akaryakıt Sektörü

Bireysel Verimlilik Programı, çalışmalarımızın verimli olabilmesi ve daha etkin ve faydası ölçülebilir alanlara yönelmemizi sağladı. Tüm yaşam alanlarını planlayarak zamanı daha etkili kullanmamı sağladı. Ekip arkadaşlarımızı daha etkili kullanarak takım performansını arttırmayı  ve alışkanlık ile yapılan ve bize zarar veren davranışları değiştirmeyi sağladı.

LMI programı, disiplinli ve hedef odaklı bir eğitim sistemi. İş başında öğrendiklerimizi uygulamak , okuma ve dinleme gibi farklı öğrenme tekniklerini içermesi faydalıydı.

Bu programı iş ve hayat dengesini, zamanı daha verimli kullanarak, sağlamak isteyen herkese  tavsiye ederim.
Galeri
 


     
     
     
Liderlik Zirvesi
 

Etkili Bireysel Verimlilik
Etkili Bireysel Liderlik
Etkili Motivasyonel Liderlik
Etkili Stratejik Liderlik
Etkili Satış Stratejileri
Etkili İletişim
Takım Dinamikleri

Danışmanlık
 

Yalın Yönetim Sistemi Danışmanlığı

Koçluk
 

Yönetici Koçluğu
Takım Koçluğu
Koçluğun Sanatı ve Bilimi Sertifika Programı
NLP Değişim ve Uygulama Atölyesi

Değerlendirmeler
 

LMI Organizasyon İhtiyaç Analizi
Birkman Davranış Analizi
 
Anasayfa   |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Etkinlik Takvimi  |  Bize Ulaşın  |  Biz Sizi Arayalım!
Copyright © 2024 Ben Akademi. Tüm hakları saklıdır.